لیگ برتر انگلیس

مصاحبه کریستیانو رونالدو: پنج چیز که یاد گرفتیم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]


قسمت اول مصاحبه کریستیانو رونالدو که باید حتما ببینید با پیر مورگان پخش شد TalkTV.

رونالدو از زمانی که بخش‌هایی از این مصاحبه بسیار جنجالی یکشنبه شب منتشر شد، در کانون خبرها قرار داشت.

انتظار نمی رود این مهاجم پس از انتقاد از اریک تن هاگ، سرمربی منچستریونایتد، دیگر برای منچستریونایتد بازی کند.

در اینجا نگاهی داریم به چیزهای دیگری که از قسمت اول مصاحبه یاد گرفتیم و نیمه دوم فردا (11/17) نمایش داده می شود.

عکس جیمز گیل/گتی ایماژ

تصمیم رونالدو خودخواهانه است

تصمیم کریستیانو رونالدو برای انجام این مصاحبه هم نابخردانه و هم خودخواهانه است. همین واقعیت که او پیرز مورگان را به عنوان راهی برای انتقال پیام خود انتخاب کرد، گویای همه چیز است.

در حالی که این انتخاب رونالدو بود، احساس می‌کرد که خودشیفته‌ترین جنبه او مورد توجه قرار گرفته است. این مصاحبه به او توجه بیشتری را جلب کرد، چیزی که او هوس کرد، و او از فرصت استفاده کرد.

این به وضوح یک حرکت استراتژیک برای تسریع خروج او از منچستریونایتد در پنجره نقل و انتقالات آتی بود و همچنین تضمین می کند که این کریستیانو رونالدو است که بر تیتر اخبار جام جهانی قطر مسلط است.

رونالدو اصلا از منچستریونایتد بدش نمی آید. در ذهنش سعی می کند کمک کند. اما او در این مرحله خیلی به دنیای خودش رفته است.

مصاحبه فقط در خدمت خودش است و هیچ توجهی به هم تیمی هایش نمی شود که باید با عواقب آن کنار بیایند. خوشبختانه، خروج رونالدو باید واقعا به نفع تیم باشد.

رونالدو تحقیقات خود را انجام نداد

بزرگترین گلایه کریستیانو رونالدو در مورد منچستریونایتد این است که باشگاه از سال 2009 که او را ترک کرد، هیچ حرکتی رو به جلو نکرده است. این خبر برای کسی نیست.

همه می دانند که باشگاه به عقب رفته است، فقدان جام از سال 2017 گواه این امر است، و هیچ عنوانی در لیگ از سال 2013 وجود ندارد.

یونایتد توسط گلیزرها و اد وودوارد به زمین خورده بود و از میان مدیران زیادی پشت سر گذاشته بود.

اینکه رونالدو در این مصاحبه برمی گردد و شوکه خود را از وضعیت باشگاه ابراز می کند، به وضوح نشان می دهد که او قبل از امضای قرارداد مجدد تحقیق خود را انجام نداده است.

اگر رونالدو در سال‌های اخیر به یونایتد توجه می‌کرد، می‌دانست که دوباره به باشگاهی می‌پیوندد که سایه‌ای از آنچه در دوران سرالکس فرگوسن بود.

رونالدو به دالوت برای موفقیت در آینده توصیه می کند

کریستیانو رونالدو به طور کلی از بازیکنان جوان انتقاد می کرد و معتقد بود که آنها تمرکزی را که او زمانی در ابتدای حرفه خود داشت، ندارند.

یکی از بازیکنانی که او معتقد است یک استثنا است، مدافع دیوگو دالوت است که رونالدو در مصاحبه از او به عنوان “بسیار بسیار حرفه ای” یاد کرد و به او توصیه کرد که “یک حرفه ای عالی” داشته باشد.

رونالدو همچنین لیساندرو مارتینز و کاسمیرو را به عنوان کلیدهای موفقیت آینده یونایتد انتخاب کرد و سپس تمجید و تحسین خود را از دالوت مدافع راست 22 ساله دوچندان کرد.

شنیدن تمجید رونالدو از دالوت تعجب آور نیست، آنها اغلب با هم در پشت صحنه تصویر می شدند، اما شنیدن رکورد شماره 7 با حمایت او از همکار پرتغالی خود خوب بود.

رونالدو از انتصاب رانگنیک متنفر بود

کریستیانو رونالدو نمی‌توانست انزجار خود را از تصمیم انتصاب رالف رنگنیک به عنوان سرمربی موقت پنهان کند. این تصمیمی بود که یونایتد به عنوان یک پل، قبل از استخدام یک سرمربی دائمی در تابستان آینده اتخاذ کرد.

رونالدو این را قبول نکرد. رونالدو در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند رنگنیک می‌داند چه کار می‌کند، به سادگی پاسخ داد: «نه».

او ادعا کرد که در مورد رانگنیک چیزی نشنیده است، اظهار نظری که آلمانی از پاسخ دادن به آن خودداری کرده است.

رونالدو ترجیح می داد که یونایتد در نوامبر گذشته پس از اخراج اوله گونار سولسشر با آنتونیو کونته یا زین الدین زیدان به توافق برسد.

او درباره سولسشر تعریف می کرد و از او برای موفقیت در آینده حمایت می کرد، اما نمی توانست ناراحتی خود را از دیدن فصلی که زیر نظر رانگنیک تلف شده بود پنهان کند.

قابل توجه است که رونالدو چقدر نسبت به انتقاد حساس است

کریستیانو رونالدو درباره انتقادهایی که از مطبوعات در طول فصل دریافت کرده بود، ناله کرد. به نظر می رسد که او واقعاً از آن صدمه دیده است.

اگرچه دیدن جنبه انسانی رونالدو جالب است، اما با توجه به سن و موفقیتی که به دست آورده است، قابل توجه است که او نسبت به منتقدان خود حساس است.

این بازیکنی است که می‌دانست مطبوعات در انگلیس قبلاً چگونه بودند، و بازیکنی که در دیگ فشار مادرید شکوفا شد و در ایتالیا نیز تحت نظارت شدید قرار گرفت. این باعث می شود شما تعجب کنید که چگونه او از همه اینها جان سالم به در برد و به آنچه انجام داد دست یافت.

انتظار دارید رونالدو تا الان این موضوع را شخصی نکند. او باید عادت داشته باشد که سر و صدای بیرون را نادیده بگیرد و همچنان به آن توجه زیادی می کند.

دن هنوز در این فکر است که اگر یونایتد خوان ورون را نگه می داشت چه اتفاقی می افتاد…

لودویگ آگوستینسون، مدافع استون ویلا، کریستیانو رونالدو را به خاطر رفتارش با منچستریونایتد به باد انتقاد گرفت.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا