لیگ برتر انگلیس

بیوگرافی و آنالیز دقیق قصاب آرژانتینی مدافع جدید شیاطین سرخ

لیساندرو مارتینز (آنالیز توسط ادمین با سابقه مهدی جان)
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

♦بیوگرافی

🔸لیساندرو مارتینز یک مدافع میانی چپ پا است که سه فصل زیر نظر اریک تن هاگ در آژاکس بازی کرده است.

🔸او با توجه به قد 177 سانتی متری اش، از نظر بدنی بازیکن قدرتمندی نیست. اما تحرک و پویایی اش در هنگام مالکیت توپ و سر سختی اش در زمانی که حریف مالک توپ میباشد، او را به یک مدافع میانی توانا تبدیل می کند.

🔸توانایی‌ اش در ارسال پاس‌های پیشرو، چپ‌ پا بودن و تطبیق‌پذیری اش ویژگی‌های نسبتاً منحصر به‌ فردی هستند که او را به گزینه‌ای جذاب برای تیم هایی که علاقه به بازی مالکانه دارند تبدیل میکند.

♦در زمان مالکیت توپ

🔸مارتینز اغلب اقدام به ارسال پاس های مورب هوایی می کند و همچنین می تواند پاس های هوایی مستقیم برای مهاجمان ارسال کند که یکی از مهارت های عالی وی میباشد.

🔸او همچنین می تواند با پاس های بغل پای دقیق، توپ را بین نقاط مختلف زمین به گردش در آورد.

🔸مارتینز هنگام اضافه شدن به بازیکنان دیگر در فاز تهاجمی بسیار پر قدرت عمل میکند.

🔸او به صورت یکپارچه، توپ را در موقعیت های عمودی به گردش در می آورد. او در انجام اقدامات آنی، به ویژه یافتن بازیکن هدف در هنگام حمله حریف عملکرد خوبی دارد.

🔸با اینحال او بازیکن صبوری نیست؛ به خصوص زمانی که تیم دارای مالکیت توپ میباشد اما نمیتواند توپ را از حفره های دفاعی حریف عبور دهد.

♦در هنگام مالکیت توپ حریف

 

🔸چیزی که مهم است این است که مارتینز بتواند تکل های تمیزی بزند، که می تواند. او در اکثر مواقع تکل های سنگینی میزند که گاهی میتواند یک نکته منفی تلقی شود.

🔸در سناریوهای 1v2، مارتینز توانایی تصمیم گیری سریع را دارد و به سرعت سناریو را ارزیابی می‌کند تا یک تصمیم خوب بگیرد. او اغلب مهاجمان را با استفاده از بدن خود به بیرون از زمین میراند و ترسی از درگیر شدن با بازیکنان حریف حتی در محوطه جریمه ندارد و سعی میکند به جای تاخیر کردن و همراهی توپ بلافاصله با بازیکن درگیر شود.

🔸در حالی که او هنگام تلاش برای قطع پاس‌ های حریفان، گاهی اوقات زیاده روی میکند، اما اغلب از قدرت تصمیم گیری سریع خود برای بازگشت به موقعیت مناسب استفاده میکند.

🔸سرعت تصمیم گیری او در انتقال توپ در فاز دفاعی نیز کاملا عیان است، و او با هوشیاری خود سعی می کند ضد حملات را متوقف کند.

♦نقش مدافع در سیستم تن هاگ

🔸مدافعان میانی در سیستم تن هاگ به طور مداوم به صورت عمودی تحرک دارند و اغلب چرخش های منطقه ای در نزدیکی خط هافبک دارند که این کار تحرک و جایگیری خوب از هر یک از مدافعان می طلبد. و آنها را ملزم می‌کند که به شکلی پویا مالکیت توپ را به دست آورند.

🔸چنین بازی شناوری مستلزم آن است که بازیکنان در انتقال توپ عملکرد عالی از خود نشان دهند. آنها باید آگاه و فعال باشند که مارتینز توانایی انطباق ذهنی و فنی با این دستورالعمل های پیچیده تاکتیکی را در آژاکس نشان داده است.

 

♦مشخصات فنی

🔸او از نظر فنی توانایی بازی در پست مدافع میانی را هنگام مالکیت توپ و همچنین عدم مالکیت توپ را دارد.

🔸با توجه به اینکه او توانایی ارسال پاس های بلند با پای چپش را دارد، می تواند به عنوان مدافع سمت چپ در دفاع دو و همجنین سه نفره بازی کند.

🔸او احتمالا وقتی یک زوج محافظه کار تر در قلب دفاع داشته باشد عملکردش بهبود میابد. زیرا به وی اجازه میدهد تا از نقاط قوت خود در توپ ربایی و همچنین بازی خشن بهره ببرد.

 

✅ نقاط قوت

 

▪ارسال پاس با رنج زیاد

▪ارسال پاس های پیشرو

▪تکل

▪پویایی در به دست اوردن مالکیت توپ

▪حالت مناسب بدن در نبرد های 1 در برابر 1

▪تصمیم گیری سریع

▪درگیری و به تاخیر انداختن بازی حریفان در نبرد های 1 در برابر 1

 

❌ نقاط ضعف

▪نبرد های هوایی

▪حالت بدن در هنگام دریافت پاس

▪ اقدام به تکل فراتر از حد توان خود

 

❓مجهولات

▪ صبر کم در هنگام بازی مالکیتی

▪ نحوه تطابق با سیستم جدید بازی

 

♦نتیجه گیری:

🔸مارتینز 24 سال سن دارد و مطمئناً زمان و توانایی لازم برای تبدیل شدن به یک مدافع میانی درجه یک را دارد.

🔸توانایی بازی با توپ او هرگز جای سوالی باقی نمی گذارد، اگرچه ممکن است لازم باشد تا میزان تکل و پرس خود را را کاهش دهد. با این حال، او خود را بازیکن باهوشی نشان داده است و می توان ادعا کرد که می تواند بازی خود را در تیم جدیدش به خوبی نمایان کند.

🔸مدافعان میانی چپ پا با چنین توانایی ای در هنگام مالکیت توپ بسیار نادر هستند.

 

ویدیویی کامل از آنالیز مارتینز

 

 

 

دوستان و همراهان همیشگی مجموعه منچستر پیج از خواندن این آنالیز و مقاله امیدوارم لذت کافی را برده باشید.

ممنون ک همیشه در کنار ما هستید♥️♥️

حمایت فراموش نشه ♥️♥️

 

کاری از مهدی(ویراستاری مقاله) مبین و محمد جان(زیرنویس و ترجمه) ۰♥️♥️

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =

دکمه بازگشت به بالا