لیگ برتر انگلیس

انتقاد گری نویل از کلیف باتی، مدیر مالی منچستریونایتد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]


گری نویل پس از اظهار نظر درباره توزیع ثروت در فوتبال، کلیف باتی، مدیر مالی منچستریونایتد را مورد انتقاد قرار داد.

باتی هفته گذشته در مخالفت با برنامه هایی برای بازنگری در نحوه تقسیم درآمد از لیگ قهرمانان و لیگ اروپا صحبت کرد.

او معتقد است که این پیشنهادها باشگاه های بزرگتری مانند یونایتد را قبل از تغییرات احتمالی که ممکن است از سال 2024 آغاز شود، جریمه می کند.

نویل در رسانه های اجتماعی پاسخ داد که اولویت های باتی اشتباه بوده است.

عکس تام پرزلو/منچستریونایتد از طریق گتی ایماژ

بیل به نیوکاسل؟! | نیوکاسل یونایتد 22/23 یازده بالقوه با نقل و انتقالات جدید

نویل از کلیف باتی انتقاد می کند

باتی در سال 2016 به عنوان مدیر مالی منچستریونایتد منصوب شد و تاکنون از تغییراتی که در پشت صحنه اولدترافورد رخ می دهد جان سالم به در برده است.

به نقل از رسانه حرفه ای ورزش، باتی گفت که پیشنهادات برای تغییر تقسیم درآمد برای همزمانی با فرمت های جدید لیگ قهرمانان برای باشگاه های بزرگتر خوب نخواهد بود. کاهش درآمدی که بر اساس موفقیت تاریخی به تیم‌ها تعلق می‌گیرد، از جمله «تغییرات شدید» است.

وی توضیح داد: از دیدگاه ما این است [the current split] درجه ای از اطمینان را به ما می دهد که از نظر پایداری و همه بحث هایی که در مورد پایداری مالی و بازی جوانمردانه مالی در فوتبال اتفاق می افتد کمک می کند.

“اگر شما آن را حذف کنید، نوسانات را افزایش می دهد و مدیریت آن برای ما دشوارتر می شود.

«اگر توزیع را تغییر می‌دهید و پول بیشتری می‌خواهید، فکر می‌کنم باید مراقب کارهایی که در آنجا انجام می‌دهید باشید. همه ما می دانیم که ارزش از کجا ایجاد می شود، بیایید خودمان را شوخی نکنیم.

“من فکر می کنم ما باید پول بیشتری صرف کنیم، من کاملا با این احساسات موافقم، اما ارزش در بالا ایجاد می شود. بنابراین اگر شروع به تغییر آن کنید و عملکرد باشگاه‌های بزرگ‌تر را سخت‌تر کنید، کار سختی است.»

باتی سعی می کند به منافع منچستریونایتد توجه کند، اما این بدان معنا نیست که استدلال های او از نظر اخلاقی درست است.

او پیشنهاد می‌کند که باشگاه‌های بزرگ‌تر مستحق بیشترین درآمد تلویزیونی هستند، زیرا به پخش‌کنندگان کمک می‌کنند تا مخاطبان بیشتری را جذب کنند. حتی اگر این درست باشد، لزوماً به این معنا نیست که یونایتد واقعاً مستحق دریافت پولی است که کسب آن را توجیه نمی کند.

نویل، یکی از مالکان تیم لیگ دو سالفورد سیتی، معتقد است که اظهارات باتی اساساً اشتباه است و بهتر است باتی روی رفع بدهی منچستریونایتد تمرکز کند.

نویل منافع خود را در ذهن دارد و از توزیع گسترده‌تر سرمایه به دور از باشگاه‌های برتر حمایت می‌کند، اما این به معنای نادرست بودن او نیست.

حساب های اخیر منتشر شده در پایان ماه مارس نشان می دهد که بدهی منچستریونایتد 494.8 میلیون پوند است که نسبت به 455.8 میلیون پوند در سال گذشته افزایش 11 درصدی را نشان می دهد. روزنامه گاردین.

همانطور که باتی اشاره می کند، از دست دادن درآمد تضمین شده از رقابت های اروپایی بدون شک برای یونایتد ضرر خواهد داشت، اما مشخص نیست که برنامه باشگاه برای کاهش بدهی فزاینده باشگاه، که تحت مالکیت گلیزر همچنان در حال افزایش است، چیست.

همانطور که نویل اشاره می کند، ارائه برنامه ای برای رسیدگی به این مشکل در درازمدت، احتمالا باید اولویت اصلی باشگاه باشد، نه اینکه به دنبال راه حل های گچی برای حمایت از امور مالی باشگاه باشد.

عکس مایکل ریگان/گتی ایماژ

دن هنوز در این فکر است که اگر یونایتد خوان ورون را نگه می داشت چه اتفاقی می افتاد…

سانچو در حالی که راشفورد تصاویر تمرینی را پست می کند، پاسخ می دهدنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا